2018-2019 Athletes of the Month

ATHLETES OF THE MONTH     2018 – 2019

 

AUGUST                    SEPTEMBER            OCTOBER

Traditional Cheer        Arline Garcia               Dioska Miranda          Abigail Najera

Boys Cross Country:   Reymond Pineda        Adalberto DeJesus      Gabriel Cruz

Girls Cross Country:   Dalia Gutierrez            Valentina Toledano     Janet Adame

Football:                      Williams Velasquez     Elijah Robles               Jesse Cendejas

Girls Tennis:                Ariadna Navarro         Jasmin Gutierrez         Melissa Peinado

Boys Water Polo:        Charles Luevano         Nathan Escobedo        Wilton Phung

Girls Volleyball:          Melissa Bucio              Samantha Villanueva  Lupita Nieto

 

NOVEMBER             JANUARY                 FEBRUARY

Boys Basketball:         Robert Valdez                David Miramontes      Roger Aquino

Girls Basketball:          Catherine McMorris    Mimi Arreola               Yadira Canada

Boys Soccer:               Chris Osuna                    Santiago Victor-Vega     David De Niz

Girls Soccer:                Ioreni Bravo                  Fernanda Perez           Jennifer Molina

BWrestling:                 Anthony Umanzor       Hector Pineda             Adrian Alvizo

GWrestling:                 Samantha Pina            Kimberly Angeles       Marlena Orihuela

Girls Water Polo:        N/A                               Andrea Muniz             Stephanie Hidalgo

 

MARCH                     APRIL                         MAY

Baseball:                      Gaston Becerra           Mario Magallon          Israel Gomez

Stunt Cheerleading:    Jennifer Flores         Genesis Velazquez      Yesenia Popoca

Softball:                      Mia Saucedo                 Isabel Lopez                Andrea Uriarte

Swimming:                  Will Feuerborn           Joselyn Bernal             N/A

Boys Tennis:               Damian Lizardi           Asbiel Fleites              Ivan Villegas

Girls Track & Field:    Tiffany Loredo           Luz Sandoval              Yuliana Carrera

Boys Track & Field:    Anthony Gonzalez     Alan Rodriguez           David De Niz

Boys Volleyball:         Luis Nieto                   Johnny Zavala             Nathan Escobedo

 

CLASS OF 2019

Sportswoman of the Year Award – Keana Pola

Sportsman of the Year Award – Luis Nieto

Female Athlete of the Year Award – Catherine McMorris

Male Athlete of the Year Award – Nathan Escobedo